вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane płoty z drewna szybko się destruują oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od właściwego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy wynik finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji płotów z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten typ ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji w następstwie tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий